Güncel

Uğur, Mersin’de saldırılara rağmen anıldı

Mersin: Okmeydanı’nda polis kurşunu ile katledilen Uğur Kurt’u anmak için cemevinden Forum önüne bir yürüyüş gerçekleştirildi.

Saat 17.00’de Cemevi önünde başlayan eylem Forum AVM önüne kadar devam etti. Yürüyüş esnasında kitlenin öfkesi dikkat çekerken; sık sık “Katil polis hesap verecek”, “Hükümet istifa”, “Uğur’u vuranlar memleketi soyanlar”, “Uğur’un katili AKP’nin polisi” sloganları atıldı.

Forum AVM önünde yapılan basın açıklamasında ise; giderek artış gösteren devlet terörüne vurgu yapılırken Mersin Alevi Dernekleri yapılan saldırıların hesabının sorulmasını ve katillerin halka hesap vermesini talep etiler.

Forum önünde yapılan oturma eyleminin ardından AKP binasının önüne yürüyen kitleye polis saldırdı ve çatışma başladı. Havai fişeklerle ve taşlarla polise karşılık veren kitleye polis biber gazı ve plastik mermilerle saldırdı. Kitlenin içerisinden ara ara gözaltı yapan sivil polisler saldırı esnasında da 8 kişiyi gözaltına aldılar. Gözaltına alılanların ise sabah saatlerinde serbest bırakıldığı öğrenildi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu