GüncelManşet

(video) Başbakan’ın “Yolsuzluk Görüşmeleri” Sosyal Medyaya Sızdı!

H.Merkezi: Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ıun oğlu Bilal Erdoğan’ın Yolsuzluk Operasyonları çerçevesinde dinlenen telefonundan yaptığı görüşmeler sosyal medyaya sızdı.

Kamuoyunda çokça tartışılan rüşvet-yolsuzluk ağı içerisindeki kirli ilişkilerin açıkça ifşa edildiği kayıtlarda, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da üşvet-yolsuzluk ilişkilerindeki merkezi pozisyonu açıkça ifşa ediliyor.

Dün gece sosyal medyada bir anda patlamaya neden olan kayıtlarla ilgili olarak Başbakanlıktan yapılan açıklamada, kayıtların sahte olduğu ifade edilmiş olsa da, AKP’nin eski bakanlarından Abdüllatif Şener ise kayıtlardaki sesin ve konuşma tarzının başvbakana ait olduğunu ifade etti.

Konuşmalarda, yapılan Yolsuzluk operasyonları sonucunda tutuklananlardan bahsedilerek evde olan ve Başbakana ait olan paranın evden çıkarılması gerektiği ifade edilerek kardeşi ve eniştesi üzerinden dağıtılarak korunması tembihleniyor.

 

Bende ne olabilir baba senin para var kasada” 

Konuşmaların birisinde başbakan Recep Tayyip Erdoğan oğlu Bilal Erdoğan’a  “Evinde ne var ne yok, sen bunları bir çıkar” diyor. “Bende ne olabilir baba senin para var kasada” yanıtını alan Başbakan, kızı Esra Albayrak ile evli Berat Albayrak’ta da para olduğu ima ederek “Şimdi bir araya gelin. Amcanı da al, Ziya Enişten de var mı, yok mu bilmiyorum da tamam mı, Burak Abi’ne de hemen şey yap” ifadesini kullanıyor. Başbakan’ın “Bilgiler onda var” diyerek kendisine gönderdiğini söylediği kızı Sümeyye Erdoğan için Bilal Erdoğan, “Tamam baba, Sümeyye bana nereye götüreceğimi söyleyecek” diyor.

 

Samandıra vesaire nerenin olursa olsun üzerinde tutma” 

Bir başka konuşmada da Başbakan oğluna “Tamamen sıfırlandı mı?” diye soruyor ve  Bilal Erdoğan’dan şu yanıtı alıyor: “Yani sıfırlandı derken, nasıl diyeyim, işte bende bir, bu Samandıra’nın ve Maltepe’nin paraları vardı, 730 bin dolar ve 300 bin lira, onları da, bizim Faik Işık’a borcumuz vardı 1 milyon lira, ona vereceğim, üstünü de ‘akademiye aktar’ diyeceğim.” Başbakan “Açık konuşma” uyarısı yaptıktan sonra Bilal Erdoğan’a “Samandıra vesaire nerenin olursa olsun üzerinde tutma” diyor. Konuşmanın devamında Bilal Erdoğan takip edildiğinden şüphelendiğini söyleyince Başbakan, “Biz sana ne diyoruz ta baştan beri” diyor.

Konuşmalar rüşvet ilişkilerini açığa çıkarırken video kaydının Youtube’den kaldırılacağı da gelen dedikodular arasında. Bu nedenle videoyu da olduğu gibi yayınlıyoruz.

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=6UAo8rJaKs4&feature=youtu.be[{/youtube}

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu