Güncel

(Video) Birleşik Mücadele Güçleri, “Emeğimiz ve Özgürlüğümüz İçin Örgütlenelim” şiarıyla bir çalışma başlattı.

Birleşik Mücadele Güçleri (BMG), 4 Şubat’ta kuruluş deklerasyonun ardından Mart ayı boyunca sürecek, “Emeğimiz ve Özgürlüğümüz için Örgütlenelim” şiarlı bir çalışma başlatttı.

Alınteri, Birleşik Devrimci Parti, Demokratik Bölgeler Partisi, ESP, Mücadele Birliği, Partizan ve Sosyalist Meclisler Federasyonu’ndan oluşan Birleşik Mücadele Güçleri yeni bir çalışma başlattı.

Emeçilerin hergün giderek daha fazla derinleşen işsizlik ve yoksulluk gerçeğine karşı birlikte mücadele etme ve örgütlenme çağrısı yapan BMG güçleri çalışmanın ilk adımını Çarşamba günü İstanbul Sarıgazi’de attı.

BMG, Sarıgazi’de halk pazarında çıkardığı bildirileri ajitasyonlar eşliğinde emekçilere ulaştırdı ve örgütlenme çağrısı yatı.

Birleşik Mücadele Güçleri Perşembe günü de İstanbul Sultangazi Gazi mahallesi halk pazarında yaklaşık 1.5 saat süren bir bildiri dağıtımı gerçekleştirdi.

Birleşik Mücadele Güçleri çalışma boyunca şunları kaydetti:

“Gazi Mahallesi’nden sesleniyoruz: Örgütlenelim, mücadeleyi büyütelim “Bizler yoksulluğa, geleceksizliğe, umutsuzluğa, kadın ve nefret cinayetlerine, asimilasyona, zorbalığa karşı buradayız. Umudu ve mücadeleyi büyütmek için buradayız. Bundan sonrası hepimizde.”

Ajitasyonlar eşliğinde yapılan dağıtıma emekçilerin yoğun ilgisi dikkat çekti. Bildirilerin tükenmesinin ardından Birleşik Mücadele Güçleri, çalışmayı 12 Mart Gazi katliam ve direnişine yönelik ajitasyon ve çağrılar ile “Yaşasın birleşik mücadelemiz” sloganlarıyla bitirdi.

Birleşik Mücadele Güçleri diğer illerde gerçekleştirdiği toplantılarla birleşik mücade deneyimi ve birikimini daha geniş bir alana yaymaya çalışıyor.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu