GüncelManşet

(Video) Gülsuyu’nda yolsuzluğa karşı eylemler sürüyor

Gülsuyu: Gülsuyu’nda 29 Aralık akşamı Son Durak’tan başlayan “Yolsuzluğa, rüşvete karşı Tayyip yolun sonu geldi” demek için yaptığımız eyleme mahalle halkını kalabalık grup halinde çağrılar yaparak sokağa çağırdık.

Yürüyüş boyunca evlerinin camlarından halkımız tencere ve tavalarıyla bizlere destek verirken kahvehanedeki insanlarımıza da çağrı yaparak eylemimizi güçlendirmek istedik. Yol boyunca polis, zırhlı akrep aracıyla peşimizden gelirken “Katil polis Gülsuyu’ndan defol” sloganlarını haykırdık.

 

“Yeni mücadele yılımızı Heykel’de kutlayacağız”

Gülsuyu Heykel Meydanı’na kadar slogan ve ajitasyon konuşmalarımızla ilerlerken meydan her zaman olduğu gibi polis ablukası altında alınmıştı. Meydan’da yapılan basın açıklamasının ardından kitle Çarşamba Pazarı sokağına (Özgürlük Meydanı) yürüyerek burada halay çekerek eylemi sonlandırdı.

Eylemden sonra bir araya gelen Partizan, Halk Cephesi, ESP ve Gülensu-Gülsuyu Güzelleştirme Derneği temsilcileri mahallenin özgül sorunlarını tartıştıktan sonra her akşam yapacağımız eylemi şimdilik sonlandırma kararı aldı.

Tartışma sonunda alınan kararla mahallemizin örgütlü duruşunu güçlendirme, kolektif hareket etme amaçlı yeni mücadele yılını Heykel’de kutlama kararı aldı.

(Gülsuyu’ndan doğal muhabir)

 

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=DpQRUgVQFhY{/youtube}

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu