GüncelManşet

(Video) Militanlardan faşist saldırılara karşı korsan

H. Merkezi: Elimize e-posta yoluyla ulaşan bir habere göre Türkiye Komünist Partisi/Marksist-Leninist (TKP/ML) Türkiye İşçi Köylü Kurtuluş Ordusu (TİKKO)’ya bağlı militanlar, Okmeydanı’nda polis tarafından katledilen Uğur Kurt ve Ayhan Yılmaz şahsında Dersim’de ölümsüzleşen 5 TİKKO kadın gerillasına atfettiği bir korsan eylem gerçekleştirdi.

Eylemin ayrıntılarına ilişkin açıklamayı güncelliğinden kaynaklı yayınlıyoruz:

 

TKP/ML militanlarından eylem

Soma’da katledilen maden işçileri için öfkemiz dinmeden Faşist Kemalist Diktatörlük, yeni katliamların altına imza atmayı sürdürüyor. Faşist devletin eli kanlı polisleri, Okmeydanı’nda Uğur Kurt ve Ayhan Yılmaz isimli emekçileri hedef gözeterek, öfkemizi daha da büyütüyor.

Partimiz halka yönelen saldırı ve katliamlar karşısında, sokakta direnişi ve mücadeleyi yükseltmeye çağıran bir eylem gerçekleştirdi. Partimiz TKP/ML’ye bağlı militanlar faşist devletin katliamlarına tavır almak ve hesap sormak için Sarıgazi’de silahlı bir korsan eylem gerçekleştirdi.

Uğur Kurt ve Ayhan Yılmaz şahsında Dersim’de ölümsüzleşen 5 Kızıl Karanfil’e atfedilen eylemle polis güçleri etkili şekilde hedef alınmış, molotoflarımızın ve öfkemizin hedefi olmuştur.

 

Kaypakkaya afişlemeleri yapıldı

Partimizin kurucusu komünist önder İbrahim Kaypakkaya yaygın şekilde yapılan illegal afiş çalışmalarıyla anıldı.

41. ölümsüzlük yılında komünist önder İbrahim Kaypakkaya yaşıyor/savaşıyor” TKP/ML TİKKO imzalı afişler Gazi, Sarıgazi, Yenidoğan, Gülsuyu ve Gebze bölgelerinde yapılan afişlemelerle bir kez daha anıldı/kitlelerle buluşturuldu.

 

Video-1 için tıklayınız

Video-1 için tıklayınız

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu