Gençlik

(Video) Sarıgazi’de Beşler için yürüyüş

2 Şubat 2011’de kış üstlenme kampının çökmesi sonucunda ölümsüzleşen 5 kadın gerillanın mezar yerleri kısa bir süre önce açıklandı. Biz de Yeni Demokrat Gençlik olarak ölümsüzleşen 5 kadın gerillanın mücadelelerini sahiplendiğimiz bu sürecin takipçisi olduğumuzu belirtmek amacıyla Sarıgazi’de bir yürüyüş gerçekleştirdik. 

Saat 18.30’da Vatan İÖO önünde başlayan yürüyüş sırasında sık sık “Halk savaşçıları ölümsüzdür”, “Gerillalar ölmez yaşasın halk savaşı”, “Beşler yaşıyor kavga sürüyor” vb. sloganları atıldı.

Yürüyüş esnasında ajitasyonlar çekilerek, emekçi halkımızın halk savaşçılarını sahiplenmesi gerektiği vurgulandı. Halkımız sık sık kitleyi alkışladı ve geçen arabalardan kornalarla selamlandı.

Demokrasi Caddesi girişine geldiğimizde Beşler şahsında tüm devrim ve komünizm şehitleri için saygı duruşunun ardından basın açıklaması okundu. 

 

“Yolları yolumuzdur”

Açıklamada “Onlar daha yaşanılabilir bir dünya için, çocuk gelinler için katledilen kadınlar için dilleri ve kimlikleri yasaklanan Kürt kadınları için hayatı ilmik ördükleri halde emeği yok sayılan emekçi kadınlarımız için düştüler yola” denildi.

Bizler Sefagül Kesgin’in, Derya Aras’ın, Nurşen Aslan’ın, Fatma Acar’ın, Gülizar Özkan’ın ardılları olarak ant içiyoruz ki yolları yolumuzdur” sözleriyle sonlandırılan açıklamanın ardından eylem sona erdi.

 

İstanbul Yeni Demokrat Gençlik 

 

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=yNs6kx2sdJc&feature=youtu.be{/youtube}

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu