GüncelManşet

Wan Üşüyor Bir Avuç Güneş

25 Kasım Çarşamba günü Yeni Demokrat Gençlik olarak sabahın erken saatlerinde okulumuzda bir araya geldik. Okulumuzda hazırladığımız “Wan Üşüyor Bir Avuç Güneş” pankartımızı astık.

Pankartın ardından dayanışma temelli çıkarttığımız magnetleri öğrencilere götürdük. Öğrenciler tarafından  magnetlerimiz yoğun ilgi ile karşılandı.

Daha sonra okulumuzda faşistlerin yapacağı etkinliği engellemek ve protesto etmek amaçlı İstanbul Üniversitesi Öğrencileri olarak bir basın açıklaması düzenledik.

Yüzlerce öğrencinin katıldığı basın açıklamasında okulun gerçek sahipleri bizleriz ve ne polisi nede maşalarını okulumuzda istemiyoruz. Wan halkı başta olmak üzere tüm kesimlere yoksulluğu reva gören devlet kutu kutu paraları cebine indirmekte.

Bizler öğrenciler olarak bu duruma karşı her geçen gün mücadeleyi büyüterek devam edeceğiz.

Basın açıklamasının ardından slogan, alkış ve halaylarla eylem sona erdi. Ayrıca bugün okulumuzda yurtsever öğrencilerin düzenlediği roboski sergisi vardı. Sergide katledilenlerin resimleri sergilendi.

Yine YDG’nin de örgütleyicisi olduğu 26-27 Aralık günleri okulumuzda Wan için kermes düzenlenecek. Bizlerde Yeni Demokrat Gençlik olarak “WAN ÜŞÜYOR BİR AVUÇ GÜNEŞ” diyoruz.

 İstanbul Üniversitesi Yeni Demokrat Gençlik okurları   

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu