GüncelManşet

YDG: Berkin’in Hesabını Sormak İçin Sokağa!

 

H.Merkezi:Yeni Demokrat Gençlik yaptığı bir açıklama ile uzun süredir yaşam mücadelesi veren ve bu sabah yaşamını yitiren Berkin Elvan’ın polis tarafından öldürüldüğüne dikkat çekerek Berkin’e sahip çıkma çağrısı yaptı.

Açıklama şöyle;

“Berkin Şimdi Yıldızlar Arasında!

Berkin’in Hesabını Sormak İçin Sokağa!

Berkin Elvan, 15 Haziran sabahı Okmeydanı’nda polis tarafından hedef gözetilerek gaz kapsülü ile kafasından vuruldu. Tam 8,5 aydır yoğun bakımda, yaşam mücadelesi veren Berkin’imiz bu sabah saat 7.00’de aramızdan ayrılarak yıldızla ülkesine göç etti.

Berkin 8,5 aydır direnişi ile umudumuzu büyütüyordu. Berkin, mevsimlerdir bize direnç aşılıyor, ölüme meydan okuyordu. Ne yazık ki Berkin, bu amansız mücadeleyi, umudu ve direnci bize devrederek aramızdan ayrıldı.

Berkin’i katledenler onun sahiplenilmesine tahammül edemeyerek, hastanede bekleyen dostlarına yoldaşlarına gaz bombalarıyla saldırdı, 10 kişiyi gözaltına aldı.

Berkin, devletin bu topraklarda çocuklara nasıl baktığının net bir resmidir. Berkin, tıpkı 12 yaşında 13 kurşunla katledilen Uğur Kaymaz gibi devletin vahşi, katliamcı yüzünün bir gerçeğidir.

Devletin polisi, askeri Uğur Kaymaz(12 yaşında), Ceylan Önkol (12 yaşında), Enes Ata (7 yaşında) ve sayısız örnekte olduğu gibi Berkini’ de güpegündüz sokak ortasında katletmiştir. Gezi İsyanı sırasında Ali İsmail’i, Ethem’i, Mehmet’i, Medeni’yi, Abdullah’ı, Ahmet’i katleden devlet, şimdide Berkin’i aramızdan koparıp almıştır. Devlet, 14 yaşındaki Berkin’in kabına sığamayan direnç yüklü yüreğinden korkmuştur.

Tıpkı diğer Gezi şehitlerinde olduğu milyonların öfkesini arkasına alan cüretinden korkmuştur.

Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” şiarıyla sokakları zapt eyleyen yığınların kahredici gücünden korkmuştur. Berkin’i katletmesi de bundandır. Şimdi Berkin’inin ilme ilmek ördüğü 8,5 aylık direnişi büyütmenin zamanıdır.

Berkin direnişiyle faşizme teslim olmayacağını gösterdi. Bizde Berkin’e onun hatırasına sahip çıkarak faşist cellâtlardan hesap soralım! Berkin’i unutmayacağımızı, katillerden hesap soracağımızı haykıralım!

Berkin İçin Sokağa, Hesap Sormaya!

Katil Devlet Hesap Verecek

Yeni Demokrat Gençlik”

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu