GüncelManşet

YDG: Bu Dava Senin Davan Ali İsmail İçin Ayağa Kalk

 

H.Merkezi: Yeni Demokrat Gençlik yaptığı bir açıklama ile halk gençliğini Ali İsmail davası için Kayseriye çağırdı. Açıklamanın tam metni şöyle:

“Bu Dava Senin Davan Ali İsmail İçin Ayağa Kalk; 12 Mayıs’ta Kayseri”ye!

Gezi isyanı sırasında Eskişehir’de polisler tarafından dövülüp 38 gün komada kalarak yaşamını yitiren Ali İsmail Korkmaz’ın mahkemesi gelip çattı. Gezi isyanını bastırmak için her türlü şiddeti kullanan polis, insanları katlederek halkın öfkesini bastırmaya çalışmıştır. Ancak ne sopaya ne gaz bombasına ne de gerçek mermilere karşın sokaklara dökülen milyonlar şehitlerin adlarını haykırarak hesap sordular. 

Ali İsmail’in yaşamını yitirmesinin ardından sokaklara çıkan kitleler, katillere karşı öfke patlaması gerçekleştirmiştir. Devletin, bu öfke patlamasından korktuğu içindir ki Ali İsmail’in dövüldüğü yerde ortaya çıkan deliller karartılmaya çalışılmış mahkeme ise kaçırılmıştır. Ortaya çıkan delillerde Ali İsmail’i döven polislerin kamera kayıtlarında tespit edilmesinin ve görgü tanıklarının çıkmasının ardından yapılan mahkeme Eskişehir’den güvenlik gerekçesiyle Kayseri’ye kaçırılmıştır. Devletin mahkemeler için güvenlikli bir bölge olan Eskişehir’in sayılamamasının sebebi Ali İsmail Korkmaz’ın sahiplenilmesindendir.

Mahkeme, başka yerde olmasına karşın Türkiye’nin çeşitli yerlerinden birçok insan yine de Kayseri’ye gitmiştir. İnsanların mahkemeye müdahil olmasından korkan devlet Kayseri’de OHAL havası estirmiştir. Devletin doğuşundan bugüne kitlelerden korkusu gün geçtikçe artmaktadır. Gezi isyanıyla tahtları sallanıp “destan yazanlar” içimizden sekiz canı alarak ömürlerini uzatmaya çalışıyor. Miadını dolduran faşist diktatörlük son çare olarak kitleleri kutuplaştırma yoluna gidiyor.

Ancak biz biliyoruz ki Gezi isyanında birlikte olanlar yine birlikte sokaklarda yer alıp katledilenlerin hesabını soracaktır. Ali’nin ve diğer Gezi şehitlerine yapılanlar unutturulmaya çalışılıyor.

Medya yine suskunluğuna devam ederek sadece bir haber ile gündemler geçiştiriliyor. Egemenlerin bundan hiçbir şüphesi olmasın ki bizler bize yapılanları hiçbir zaman unutmayız, unutturmayız.

Şimdi ise mahkeme için tek gelişme konferans salonunun düzenlenip en modern tarzda yapılması olmuştur! Kayseri Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Usta “Konferans salonu, bırakın ülkemizin Avrupa’nın bile en modern salonu oldu.” diyerek devletin adalete bakış açısını bir kez daha göstermiştir. Ancak yapılan böyle açıklamalar daha önceden de yapılmıştı, Başbakan tarafından “Dünyanın en büyük adalet sarayını açtık.” diye!

Devletin yargı sistemi ancak kendi aralarında işler, bizlere yapılanlara karşı değil.  Bu yüzden Kayseri’de yapılacak olan 12 Mayıs Pazartesi günü Ali İsmail Korkmaz’ın mahkemesine giderek davanın takipçisi olduğumuzu göstermeliyiz. Alanlarda bulunan herkes Ali’nin katillerinden hesap sorması için Kayseri’ye olmalıdır. Bizler halk gençliğiyle birlikte Kayseri’de “Bu dava senin davan Ali İsmail İçin Ayağa Kalk, Hepimiz Ali’yiz, Öldürmekle Bitmeyiz!” sloganlarını katillere karşı haykırmalıyız.

YENİ DEMOKRAT GENÇLİK”  

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu