GüncelManşet

YDG: “Gever’de akan kan militanlığımızın rengi olsun”

H. Merkezi: Gever’de yaşanan katliamı protesto eden Yeni Demokrat Gençlik, yazılı bir açıklama yaparak ““Gever’de akan kan militanlığımızın rengi olsun, gençliğin öfkesi katillerin kâbusuna dönsün” dedi.

6 Aralık’ta Gever’de gerillaların mezarlarının tahrif edilmesine karşı eylemde devletin Mehmet Şerif İşbilir ile Veysel İşbilir’i katletmesine ve cenaze törenine saldırarak Bêmal Topçu’yu ağır yaralamasına dönük tepkiler sürüyor.

 

“Katillerin kan kokulu yılbaşısı…”

Konu ile ilgili “Gever’de akan kan militanlığımızın rengi olsun, gençliğin öfkesi katillerin kâbusuna dönsün” diyerek bir açıklama yayınlayan Yeni Demokrat Gençlik (YDG) “Roboski katliamının yıldönümüne yaklaşırken, katiller ordusu bir kez daha kan kokulu yılbaşlarına yürüyor. Katil devlet, aynı Roboski’de, Gülsuyu’nda, Gezi’de, 19 Aralık’ta, Madımak’ta, Maraş’ta… olduğu gibi şimdi de Gever’de, kanlı ciğerle beslenen tetikçilerine yeni mevkii- rütbeler, ödüller hazırlaya duruyor” dedi.

Ana akım medyanın katledilenleri polise uzun namlulu silahlarla nasıl ateş ettiklerini kanıtlamaya çalışarak katliamı, katillerin deyimiyle “indirmeyi, devirmeyi” meşrulukla buluşturmaya çalıştığına dikkat çeken YDG, katledilenlerinin asıl amacının ulusal özgürlük için yaşamlarını yitirenlerin, mezarlarına sahip çıkmak olduğunu vurguladı.

 

“Faşizmin geleneği bozulmadı”

AKP hükümeti, her bulduğu fırsat da ‘barış süreci’nin başlamasının ardından ‘hiç kan akmamasının’ propagandasını yapmasına rağmen, faşizmin geleneğini bozmayarak, katlettirmiş ve katillerine sahip çıkmıştır” diyen YDG; “Kanla büyüyen AKP, ardından Mehmet Reşit İşbilir ve Veysel İşbilir’in cenazelerine katılanlara, ölümsüz İşbilirlerin katledilmesini ülkenin dört bir yanında protesto edenlere de saldırmış ve yine kan akıtmıştır” sözleriyle AKP’nin politikalarına ve saldırganlığına tepki gösterdi.

 

“Kinimizi militanlıkla birleştirelim”

AKP’nin, ince naylondan imal ettiği barış balonunu kendi eliyle patlatmış olduğunu söyleyen YDG; “Bize düşen ise aynı İşbilirlerin, özgürlük mücadelesi için yaşamlarını yitirenleri sahiplendiği gibi, bizim de onları sahiplenmemiz, bulunduğumuz her alanda; liselerde, üniversitelerde, semtlerde örgütlediğimiz, örgütlenen eylemlere aktif katılmamız, katliama sessiz kalmamamız, direnişe ses olmamızdır” dedi.

Kürt halkının, halkların verdiği mücadeleyi katliamlarla engelleyebileceklerini sanarak destan yazan, sözlü edebiyat çapsızlarından hesap sormak, kinimizi militanlıkla birleştirmektir” diyen YDG, açıklamasını “Kürdistan faşizme mezar olacak” sloganı ile sonlandırdı.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu