GüncelManşet

YDG, Halk Gençliğini 8. Konferansına Çağırıyor!

H.Merkezi: Yeni Demokrat Gençlik yaptığı bir açıklama ile tüm halk gençliğini 8. konferasına davet etti. Açıklama ve çağrı şöyle:

Geziden çıkan kıvılcım tüm toplumsal kesime yayılarak faşizme karşı isyan bayraklarını açtırdı. Baskılara karşı yükselen isyan şiarlı başkaldırıların herkes tarafından sahiplenilmesinin sebebi; AKP hükümetinin emekçilere, aydınlara, kadınlara, gençlere ve doğaya karşı yürütmüş olduğu yağma ve baskı politikalarının sıradanlaşmasından kaynaklıdır.
Yağmaların, aşağılanmaların, baskıların, işkencelerin ve katliamların getirdiği öfke birikimi son olarak Gezi parkında patlak verdi.

İsyan ateşi forumlarda devam etmiş daha sonra ODTÜ, Tuzluçayır, Gewer’de kendisini yeniden var etti.

Mayıs’tan beri yaşamlarımızda birçok şey değişti. Bu değişim hem bizler arasında hem de egemenler arasında oldu. Ancak isyan boyunca kendisini açığa vuran etki Gençlik oldu!
Uyuyan dev uyanarak isyana rengini verdi.

Gençliğin kendi dinamiği ve kolay adapte olabilmesi süreç içerisinde kendisini ileriye taşıdı. Gezi devamında her çeşitten insan bir araya gelerek militanca çatıştı, öz örgütlükler oluşturdu.
Bizde yaşananlardan ders çıkararak halk gençliğinin sesi olmada iddiamızı her zamankinden daha çok haykırıyoruz.

Her yıl düzenli olarak yaptığımız konferansımızı bu sene “Korku Duvarlarını Yıktık. #Başkaldırıyoruz!” şiarıyla 28-29 Aralık tarihlerinde Ankara’da yapacağız.

Konferansımızı Gezi isyanında şehit düşen Abdullah Cömert, Mehmet Ayvalıtaş, Ethem, Sarısülük, Medeni Yıldırım, Ali İsmail Korkmaz, Ahmet Atakan, İrfan Tuna, Zeynep Eryaşar ve Serdal Kadakal’a atfediyoruz..
Yeni demokrat Gençlik olarak konferansımız örgütümüzün en üst iradesidir. Konferansımızda alınan kararlar önümüzdeki bir diğer konferansa kadar geçerli olacaktır.

YDG konferansları farklılıklarımızın ve birlikteliklerimizin en rahat temsil edildiği yerdir. Merkezi olarak örgütlediğimiz konferansımızda bir yıllık geçmiş süreç değerlendirmesi yapmakla birlikte ülke gündemine oturan Gezi isyanını tartışarak başlayacağız.

Ardından toplumsal bir yara olarak canımızı yakan kadın sorunuyla devam edeceğiz. Günün son tartışması ise liseler içinde bulunan çalışmalarımız olacaktır.

Ertesi gün ise egemenlerin ve ezilenlerin, temsili olarak karşı karşıya geldiği yerel seçimlerle açılışı başlatıp yanı başımızdaki Suriye Kürdistanı’nda gelişen Rojava’yla tartışmalara sürdüreceğiz.

Konferansımızın son gündemi ve önümüzdeki bir yıllık örgütsel konumlanışımızı belirleyecek olan Gençliğin Geleceksizleştirilmesi hakkında beyin fırtınası gerçekleştireceğiz.

Gündemlerimizin son bulmasından sonra çeşitli etkinliklerimiz yapılarak coşkumuzu yükselteceğiz. Berkin Elvanı’da unutmayarak! Karagözlümüzün uyanması için umutlarımızı yolluyoruz! İsyanda tutsak düşen yoldaşlarımız için özgürlüğün türkülerini haykıracağız.

Konferansımız “Polis Defol Üniversiteler Bizimdir#BAŞKALDIRIYORUZ!” şiarlı kampanyamızın finalidir. Bizim kendi sorunlarımıza yani halk gençliğinin sorunlarına yanıt olmadaki iddiamızı yeniden vurguluyoruz.

Konferanslarımız Yeni Demokrat Gençlik’i tanımada en iyi fırsattır. Tüm halk gençliği konferansımıza davetlidir. Gezi ruhunu var ederek mücadelemizi sürdürelim!

Örgütlü gücümüzü faşizme karşı harekete geçirelim, birleşelim!

28-29 Aralık Ankara’da “Korku Duvarlarını Yıktık. #Başkaldırıyoruz!” şiarlı konferansımızda buluşalım!
Konferans Programımız

Konferans 1. Günü
10.00: Geçmiş değerlendirmesi (Başlangıcında sinevizyon ve açılış konuşması)
10.40: Serbest Kürsü
11.20: Ara
11.40 Yankıları ile Birlikte Gezi İsyanı Gençlik
12.10: Serbest Kürsü
13.00: Yemek Arası
14.30: Erkek Egemen Zihniyet Kıskacında Genç Kadın
14.50: Serbest Kürsü
15.35: Ara
15.45: Lise Çalışmalarımız ve Öz Örgütlülüklerin Önemi
16.00: Serbest Kürsü (Tiyatro veya müzik dinletisi olabilir)

Konferans 2. Günü
10.00: Yerel Seçimler ve Gençliğin Yerel Yönetimlerden Beklentileri
10.20: Serbest Kürsü
11.10: Ara
11.30: Rojava Direnişi
11.50: Serbest Kürsü
12.40: Ara
14.00: Gençliğin Geleceksizleştirilmesi ve Politik Yönelimimiz
14.20: Serbest Kürsü
15.00: Gün Sonu (Etkinlikler)
Konferansın yapılacağı yer, adres: Ankara Jeoloji Mühendisleri Odası Genel Merkezi, Hatay Sokak, No:21 (Büyülü Fener Karşısı) Kızılay

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu