GüncelManşet

YDG: “Bilal Babanı da Sevmezdik!”

 

Bilal Babanı da Sevmezdik;
Sizi Biz Sıfırlayacağız

17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonundan sonra yeni bir skandal daha patlak verdi. AKP’nin bakanlarının, onlarla işbirliği halindeki sermaye çevrelerinin, halkımızın emeğini ve alınterini nasıl sömürdüğü, çaldıkları milyon dolarları ayakkabı kutularında sakladığı, saymak için para sayma makineleri tedarik ettiği ortaya çıkmıştı. O dönemde bakanlarına sahip çıkan Erdoğan, emekçi yığınların gelişen öfkesi karşısında bakanları görevden almıştı.
Ancak buna rağmen yüzümüze baka baka, pişkince utanmadan sıkılmadan yalan söylemeye devam etti. Belgelerle ortaya dökülen yolsuzluk ve rüşvete dair tek bir cümle kurmadan sürekli olarak paralel devletten söz etti, biz halk gençliğine ve emekçi yığınlara saldırdı.
Ortaya saçılan gerçekler geleceğimizin nasıl çalındığının, emeğimizin nasıl ve kimler tarafından gasp edildiğini tüm çıplaklığıyla ortaya koydu.

Dün internete düşen yeni ses kaydı, Tayyip’in yolsuzluk ve rüşvet ağının tamda merkezinde olduğunu bir kez daha gösterdi. Oğlu Bilal’i arayarak evinde sakladığı milyon dolarları saklamaya çalışan Tayyip’te tıpkı bakanları gibi boğazına kadar pisliğin içine batmıştır.
12 yıllık hükümeti boyunca geleceğimizi çalan, bize yoksulluk ve açlığı reva gören AKP, sermaye çevrelerine devletin tüm kapılarını sonuna kadar açmış, milyon dolar evlerden taşmıştır. Biz, gün doğumundan gün batımına, her an ölüm tehlikesi ile karşı karşıya, esnek, güvencesiz, kuralsız çalışırken onlar milyon dolarlar içinde yüzüyor.
Parası olmayanı üniversite kapısından içeri sokmayan AKP’li bakanlar çocuklarına sayarken kolaylık olsun diye para sayma makineleri alıyor.
Tayyip’in oğlu Bilal’le yaptığı telefon görüşmeleri AKP hükümetinin yolsuzluk ve rüşvetten beslendiğini, bugünlere böyle geldiğini göstermektedir.
Erdoğan’ın oğlu Bilal’l görüşmelerinde sarf ettiği “sıfırladınız mı?” sözleri Erdoğan’ın suçüstü yakaladığının resmidir! Öylesine hırsızlık yapmışlarki paralarına koyacak yer bulamıyorlar.
Ustalık mertebesine yükseldiği söylenen Tayyip’in hangi maharetlerle basamakları tırmandığı şimdi herkesin gözü önünde ortaya çıkmıştır. Onlar bizim geleceğimizi, emeğimizi çalmakta, baskı ve zulümde ustalaşmışlardır. Onların ustalığı arsızlık, iki yüzlülük ve yolsuzluktadır. AKP ve Tayyip artık yolun sonuna gelmiştir. Gezi İsyanı’nda AKP’yi köklerinden salladık, façasını çizdik.

Şimdi onu tarihin çöplüğüne atacağız! Tayyip’in kıvranarak derdini bir türlü anlatamadığı Bilal’e söylediği sözleri biz çok iyi anladık. Tayyip’i de AKP’yi de temsil ettiğiniz sisteminizi de biz sıfırlayacağız!

Hırsızlardan, bizi yoksulluk ve yokluk sarmalında tutsak etmek isteyenlerden hesap sormak için sokağa, eyleme çıkacağız.

Her şey yalan her yer yolsuzluk!

Her yer Taksim her yer direniş!

 Yeni Demokrat Gençlik

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu