GüncelManşet

YDG’nin 8. Konferansı başladı!

Ankara: Yeni Demokrat Gençlik’in her yıl düzenlediği ve en üst karar mekanizması olan Konferansların 8.’si Ankara Jeoloji Mühendisleri Odası’nda başladı. Gezi şehitlerine atfedilen Konferans’a Ankara, Amed, İzmir, Antakya, İstanbul, Mersin, Dersim, Çanakkale, Muğla, Kocaeli illerinden çok sayıda YDG’li katılıyor.

Konferansın yapıldığı salona Gezi şehitleri ve Berkin Elvan’ın fotoğfaları ve “İbrahim Kaypakkaya yaşıyor!”,  “Yök’e, polise, düzene başkaldırıyoruz!” “Wan üşüyor, bir avuç güneş!” yazılı pankartlar asıldı.

Konferans Gezi ve devrim şehitleri şahsında yapılan saygı duruşuyla başladı. Saygı duruşu sırasında “Ne siz bu kavgadan vazgeçeceksiniz, ne de ben” şiiri okundu. Ardından “Devrim şehitleri ölümsüzdür!” sloganı haykırıldı.

Saygı duruşunun ardından ise açılış konuşması gerçekleştirildi. Açılış konuşmasında, Roboskî katliamının yıl dönümü olduğu vurgulanıp; Gever’de yaşanan katliamın da aslında Roboskî katliamının devamı olduğuna dikkat çekildi. Gezi parkı direnişinde ölümsüzleşen şehitlere adanan konferansta, sokakları zapt eden halk selamlandı. LGBTİ ve kadınların özellikle gezi parkı direnişinde sokakları kendi renkleriyle süslediğini, çıkamadıkları sokakları mesken eyledikleri vurgulandı.

“Slogan Bulamadım” yazısının da es geçilmediği konferansta, Erzurum ve Malatya’da gezi parkı eylemleriyle birlikte tutuklanan YDG’liler selamlandı. Rojava’da hala tanklarla savaşan YPG ve YPJ gerillalarına da selam gönderildi. “Selam olsun dalga dalga büyüyen işçi direnişlerine” diyen YDG’liler Munzur’un doruklarını mesken eyleyenlere bin selam gönderildi.

Kırlardan geliyorlar!

Ellerinde sümbülteber

Elbette kırlardan kırlardan gelecekler.

Başka türlü nasıl güzelleşecek bu akşamüstleri…” Şiirinin okunmasıyla sonlandırıldı.

Açılış konuşmasının ardından divan tarafından 2 gün sürecek Konferans’ın programı açıklandı. Programın ilk gündemi Geçmiş Süreç Değerlendirmesi sunuldu ve serbest kürsüde gündem tartışılıyor.

YDG 8. Konferansı’nı aktarmaya devam edeceğiz.

Kaynak:www.yenidemokratgenclik.net

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu