Gençlik

YDG:”GEZİ’DE 2.SEZON: AYAĞA KALK!”

H.Merkezi: Yeni Demokrat Gençlik yaptığı bir çağrı ile tüm halk gençliğini Gezi İsyanının birinci yıldönümünde sokağa çağırdı.

Açıklama şöyle:

GEZİ’DE 2.SEZON: AYAĞA KALK!

Bir yıl önce bu vakitler sokağa dökülen milyonlar Taksim’i kolluk kuvvetlerinden alarak 15 gün boyunca savundular. İsyan sadece Taksim ile sınırlı kalmadı. Ankara, İzmir, Antakya, Eskişehir ve daha birçok ilde emekçiler sokaklara döküldü. Yığınlar, sokaklarda kah mizahı ile kah barikat başlarında, taşla, sapanla faşizme karşı direndi. Direniş sırasında işçiler, öğrenciler, kadınlar, LGBTİ’ler, Aleviler, Kürtler yani tüm ezilenler hep en ön safta direndi. Devlet ise direnişi bastırmak için insanları gaza boğdu, kör etti, sakat bıraktı ve 9 canımızı katletti.

Ali İsmail, eli sopalı sivil faşistler ve polisler tarafından dövülerek, Ethem Ankara’nın göbeğinde kurşunlanarak, Berkin ise ekmek almaya giderken polis tarafından atılan gaz bombası kapsülünün başına çarpması sonucu şehit oldu. Gezi’de hayatlarını kaybedenlerin davalarında ise katiller korundu hatta mahkemeye bile gelmediler.

Mahkeme önünde bekleyen insanlar gaza boğuldu. Ailelerinin acıları tazeyken bizzat Başbakan tarafından meydanlarda yuhalatıldı.

Gezi İsyanından sonra açığa çıkan halk muhalefeti ise yolsuzluk eylemlerinde, 1 Mayıs’larda Soma katliamı ile ilgili yapılan eylemlerde, faşist devlet tarafından şiddetle bastırılmaya çalışıldı. Binlerce insan yaralandı ve gözaltına alındı. Ama tüm saldırılara rağmen halk hep buradayım dedi.

İsyanı meydanlarda, üniversitelerde, liselerde büyüttü. Gezi İsyanın birinci yılında bizler Yeni Demokrat Gençlik olarak tüm halk gençliğini, tüm ezilenleri tıpkı bir sene önce olduğu gibi alanları, meydanları zapt etmeye, Mehmet İstif’in, Ahmet Atakan’ın, Abdullah Cömert’in, Ethem Sarısülük’ün, Medeni Yıldırım’ın, Berkin Elvan’ın, Mehmet

Ayvalıtaş’ın, Hasan Ferit Gedik’in ve Ali İsmail Korkmaz’ın hesabını sormak için, alanlara!

Gezi Şehitleri Ölümsüzdür

Yaşasın Gezi Direnişimiz

 Yeni Demokrat Gençlik

İl İl Eylemler

İstanbul: 19.00 – Taksim Meydanı

Ankara: 19.00 – Kızılay Meydanı

İzmir: 18.00 – Basmane Meydanı

Eskişehir: 18.00 – Ali İsmail Korkmaz Parkı

Bursa: 19.00 – Stadyum’dan Heykel Meydanı’na yürüyüş

Bursa/Gemlik: 19.00 – Gemlik İskele Meydanı

Antakya: 20.00 Uğur Mumcu Meydanı

Antalya: 18.30 Aydın Kanza Parkı

Mersin: 18.00 – Özgür Çocuk Parkı

Kocaeli: 19.00 – Cumhuriyet Parkı

Samsun: 17.30 – Çiftlik Süleymaniye Geçidi

Ordu: 19 Eylül Ortaokulu’ndan Tahıl Pazarı’na yürüyüş

Çanakkale: 19.00 – İskele Meydanı

Edirne: 19.00 – Zübeyde Hanım Parkı

Manisa/Merkez: 19.00 – Manolya Meydanı

Manisa/Akhisar: 18.00 – Hedef Dershanesi

Konya: 19.00 – Kültür Park

Muğla/Merkez: 19.00 Sınırsızlık Meydanı

Muğla/Fethiye: 19.30 – Başkaza Meydanı

Aydın/Didim: 19.00 – Eski Adliye Söke Durağı

Adana: 18.00 Atatürk Parkı

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu