GüncelManşet

YDK: “Kadınların hesap sorma bilinciyle, Yeliz ve Şirin’i uğurlamaya!”

H. Merkezi: Bugün sabaha karşı İstanbul-Gaziosmanpaşa’da bir eve baskın düzenleyen devlet güçlerinin 2 devrimci kadını infaz etmesinin ardından bir açıklama yapan Yeni Demokrat Kadın internet sitesinden yaptığı açıklamada “Amed’de ev baskınında katledilen Taybet Canşin, yine Amed’de polise saldırı düzenlediği gerekçesiyle katledilen Güler Eroğlu, İstanbul’da ise ev baskınları sırasında katledilen Günay Özarslan, Dilek Doğan ve Dilan Kortak’ın ardından bu kez Yeliz Erbay ve Şirin Öter yapılan ev baskını sırasında infaz edildiler” dedi.

Politik ve örgütlü kadınlara dönük bu nefretin ve bu tahammülsüzlüğün altında tek bir nedenin varlığına vurgu yapan YDK “Korkuyorlar” dedi.

 

“Kadınların hesap sormasından korkuyorlar”

Kadınlardan, kadınların bilinçlenmesinden, kadınların politika yapmasından, kadınların karşılarına dikilmesinden ve en çok da kadınların hesap sormasından korkuyorlar” diyen YDK açıklamasını şu şekilde sürdürdü: “Bu yüzden ‘Galoş giyin’ diye uyarı yapan politik bir kadına, Dilek’e, silahla saldırıyorlar. Bu yüzden Dilan’ı, Taybet’i, Günay’ı sayısız katil timleri ile yaptıkları ev baskınlarında katlediyorlar. Çünkü bilinçlenen, politikleşen, erkek-devletin karşısına dikilecek cesareti kuşanan ve ille de hesap soran kadının karşısına başka türlü çıkamayacaklarını biliyorlar ve onları başka türlü yok edemeyeceklerini düşünüyorlar. Devrimci kadınlar Yeliz ve Şirin’i de bu yüzden, bu sebeple infaz ettiler!

 

“Yeliz ve Şirin’i hep birlikte uğurlayalım”

Ancak yargısız infazlarla, katliamlarla, ne onların bilincini ne cesaretini ne de hesap sorma bilincini yok edemediler! Edemeyecekler” diyen YDK “Yeliz ve Şirin’i kadınların özgürlük mücadelesinde yaşatma sözü veriyor ve tüm duyarlı kamuoyunu Taybet, Güler, Günay, Dilek, Dilan’ın ardından Yeliz ve Şirin’i ölümsüzlüğe hep birlikte, kadınların omuzlarında uğurlamaya çağırıyoruz” diyerek yarın saat 13.00’te İstanbul-Gazi Mahallesi’nden uğurlanacak olan Yeliz ve Şirin’in cenazesine katılım çağrısı yaptılar.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu