GüncelManşet

YDK: “Sitemiz yeniden yayında!”

H. Merkezi: Bir süresidir www.yenidemokratkadin.net adresinden yayın yapmaya ara veren Yeni Demokrat Kadın, yaptığı açıklama ile sitenin yeniden yayın yapmaya başladığını yaptığı açıklama ile duyurdu.

Geçtiğimiz aylarda Amed’de YDK’lı bir stajyer avukat kadın arkadaşımıza yönelik Av. Sedat Yurtdaş tarafından gerçekleştirilen sistematik tacize karşı verdiğimiz mücadele sırasında, bu şahıs tarafından hakkımızda davalar açılmıştı” diyen YDK, süreci kısaca şöyle özetledi:

Yurtdaş’ın tacizci olduğuna ve meslekten ihraç edilmesine dair yapılan açıklamaların ardından Yurtdaş’ın kendi tekzibini yayınlamadığımız durumda sitemize kapatma kararı veren erkek egemenliğinin kalesi mahkemelerin bu kararına karşı açıklamayı yayınlamayarak tacize karşı direnmeye devam ettik.

 

“Ne erkek mahkemeler ne de sansür…”

Yeniden yayın hayatına başladıklarını vurgulayan YDK, “Ne erkek mahkemelerin kararı ne sansür yasası sesimizi kısamayacak! Kadın ve LGBTİ’lere yönelik saldırgan ve ayrımcı politikaları teşhir etmeye ve kadın mücadelemizi sizlere taşımaya devam edeceğiz!” dedi.

Açıklamasını Clara Zetkin’in “Vardık, varız, var olacağız!” sözleriyle sonlandıran YDK’ya biz de Özgür Gelecek olarak yeni yayın hayatında başarılar diliyoruz.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu