Güncel

Yedi yıl değil, yetmiş yılda geçse unutmayacağız!

Bursa: Hrant Dink’in devlet tarafında katledilişin yedi yılın ardında, Hrantın arkadaşları Bursa’da gerçekleştirdikleri yürüyüş ile “Adalet yerini bulmadan, Biz bitti demeden bu dava bitmeyecek” dediler.

19 Ocak günü Setbaşında toplanan kitle, Buradan “Buradayız Ahparig! 4.5.6.7 Yıl” yazılı pankart açarak, Kent Müzesine kadar, “Hrant için adalet için buradayız”, “Türk, Kürt, Ermeni yasasın halkların kardeşliği”, “faşizme karşı omuz omuza”, “Hrantın katili patron ağa devleti” vb. sloganları yürüyüş boyunca atıldı.

Burada Hrant’ın arkadaşları adına Rüstem Avcı açıklama yaptı. Avcı devletin adaletsizliğine, hukuksuzluğuna ve katliamcıların eline silah verenleri ortaya çıkartılmadan, adalet yerin buluncaya kadar hesap sormaya devam edeceklerini ifade etti. Açıklamanın devamında ise “Doğruluk, dürüstlük ve hukukun ayaklar altına alındığı, yalanın su gibi içildiği, zorbalığın ekmek gibi yendiği devlet mekanizmalarıyla adalet dağıtacaklarını iddia edenler bu yedi yılda hız kesmediler. Roboski’nin, Gezi’nin kanları hala ellerindedir” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu