Güncel

Yeşilkent Cemevi’ne 6. saldırı

Avcılar Yeşilkent Pir Sultan Cemevi, Avcılar Belediyesi zabıta ekipleri ve kolluk güçleri tarafından 6. defa saldırıya uğradı.

Sabah saat 05.30 sularında cemevine gelen zabıta ve kolluk güçleri gece nöbete kalan 4 kişiyi faşizan bir tavırla saldırıp dövmüştür. Cemevini boşalttıktan sonra kapısına kaynak yaptırmış ve kimsenin içeri girmesine izin vermemiştir.

Cemevine sahip çıkan halk zabıtaların çıkardığı arbedede sırasında cemevinin üst katına çıkmayı başarmış ve buradan kolluk kuvvetlerine taşlarla cevap vermiştir.

Geri çekilmek zorunda kalan zabıtaların belediyeye haber vermesiyle iki araç dolusu çevik kuvvet cemevi yakınlarına konuşlanmış ama halka saldırmaya cesaret edememiştir.

Darptan yaralanan kişiler hastaneden rapor alıp suç duyurusunda bulunmuşlardır.

Halkın cemevini sahiplenmesi ve birlikte hareket etmesi bir direniş örneği olmuş, gerek belediye ekiplerine gerek devlete bir cevap vermiştir.

Bu saldırıyı protesto etmek amacıyla bugün akşam saat 19.30’da Yeşilkent Bereket Pastanesi’nden başlayarak Yeşilkent Pirsultan Cemevi’ne doğru bir yürüyüş düzenlenecektir. Tüm duyarlı basını ve halkımızı çağırıyoruz.

Avcılar’dan bir Özgür Gelecek okuru

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu