GüncelManşet

Yeşilova’da asker köylüye saldırdı

H. Merkezi: Colemerg’in (Hakkari) Yeşilova Köyü’nde köylülerin askeri baskıyı protesto etmek için sürdükleri yol kesme eylemine bugün asker saldırdı. Biri ağır, 3 köylü yaralandı.

Colemer’gin Şemdinli ilçesine bağlı Yeşilova Köyü’nde köylüler, askerin evlere baskın yaparak “kaçak” olarak getirdikleri iddia edilen erzak ve eşyalara el koymasını protesto eden köylüler askeri nizamiyeye giden yol ukapatma eylemi gerçekleştirmişlerdi. 10 gündür devam eden bu eyleme, bugün asker, gaz bombaları ile saldırdı ve halkı darp etti.

 

1 köylü ağır yaralı

Karakollara erzak ve eşya taşınmasına engel olan bu eyleme çözüm bulma çabasına girişen asker, yeni güzergahlar üzerinden karakola eşya taşımaya başladı. Köylüler bu durumu öğrenince gelen 3 iş makinesine engel olmaya çalıştılar.

Köylülere saldıran asker, Muhyettin Kaya isimli bir köylüyü gözaltına alarak, askeri nizamiye de darp etmeye başladı. Bunun üzerine Kaya’nın yakınları da buraya giderek engel olmaya çalıştı. Ancak askerin saldırısını artırması ile Muhyettin Kaya ağır olmak üzere toplam 3 kişi bu saldırıda yaralandı.

Ağır yaralanan ve iç kanama geçirdiği öğrenilen Derecek Sağlık Ocağı’na götürülse de, “ambulansın şoförü yok” denilerek Şemdinli’ye götürülemiyor. 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu