Güncel

Yeldana’nın otopsi raporunu ortaya çıkaran gazeteciye soruşturma

Baransel Ağca, Sedat Peker'in iddiaları ile tekrardan gündeme gelen Yeldana Kaharman'ın ölümüyle ilgili otopsi raporunu ortaya çıkarmıştı.

Şüpheli bir şekilde yaşamını yitiren Yeldana Kaharman’ın otopsi raporlarını ortaya çıkaran gazeteci Baransel Ağca hakkında soruşturma başlatıldı.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in, Kaharman’ın ölümüyle ilgili AKP Elazığ Milletvekili ve Mehmet Ağar’ın oğlu Tolga Ağar’ı sorumlu tutan açıklamalarının ardından Ağca, otopsi raporlarına ulaşıp kamuoyuyla paylaşmıştı.

Soruşturma hakkında sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Ağca, “Muhtemelen yine eski bir tweeti suç unsuru yaptıkları fakat aslında gazetecilik faaliyetini cezalandırdıkları bir soruşturma” dedi.

“Savcılık yine hakkımda soruşturma açmış. İl dışında olduğum için bayram sonu ifadeye gideceğim” diyen Ağca, “Muhtemelen yine eski bir tweeti suç unsuru yaptıkları fakat aslında gazetecilik faaliyetini cezalandırdıkları bir soruşturma. Siz siz olun savcılarımızı göreve çağırmayın” ifadelerini kullandı.

Gazeteci Baransel Ağca, Kaharman’ın 2 yıl boyunca açıklanmayan otopsi raporunu paylaştı.

Rapordaki çelişkilere dikkat çeken Ağca, “Yeldana’nın hayatını kaybettiği gece onu son kez gören iki kişinin de net olarak söylediği şey, Yeldana’nın çok fazla içki içtiğiydi. Hayatını kaybettiği gün yapılan otopsi sırasında alınan kan örneklerinin sonucuna göre Yeldana’nın kanında alkol arandı fakat bulunamadı” notunu düştü.

Kaharman’ın erkek arkadaşıyla yaptığı görüşmede vücudunda morluklar olduğunu söyleyen Ağca, raporda bu morluklardan da bahsedilmediğini belirtti.

Ağca, “Ölen kişide ölü lekelerinin vücudun arka kısmında yer alması… Bu bize kişinin öldüğü sıradaki pozisyonu hakkında net bir şey söylemese de öldükten sonra birkaç saat uzanmış vaziyette durduğunu söylüyor. Bu da Yeldana’nın öldükten sonra asıldığı şüphesini artıran bir diğer şey” diye yazdı.

Raporda, Kaharman’ın alnında üç alanda ekimoz tespit edildiği, otopside de bu üç alanında altında kanama izine rastlandığı yer alırken herhangi bir ayrıntı yer almaması da dikkat çekti

Öte yandan Ağca, Kaharman’ın otopsi raporunda yer alan doktor Selma Düzer’in hakkında 2009 yılında Hozat’ta gerçekleşen şüpheli asker ölümünde “Otopside suç delillerini gizlemek” şüphesiyle soruşturma açıldığını da not olarak düştü.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu