Güncel

Yeliz Göğebakan’ın çalışmaları devam ediyor

Ankara/Tuzluçayır: Ülke tarihinde toplumsal muhalefetin önemli yerlerinden biri olan ve son süreçte Gezi ile cami-cemevi projesine karşı direnişle gündeme gelen Tuzluçayır Mahallesi’nde Muhtar adayı olan Yeliz Göğebakan’ın çalışmaları devam ediyor.

 

Senin mahallen!

Muhtarlık adaylığı için çıkarılan broşürlerde mahallenin sorunlarına yönelik olarak mahalleliye sorunları birlikte çözme çağrısı yapan Göğebakan, alternatif bir muhtar adayı olduğunu “senin mahallen” ve “mahallemiz için!” şiarlarını öne çıkararak duyurmaya çalışıyor.

“Gezi Parkı ile ortaya çıkan güç aslında bize nasıl bir yol çizmemiz gerektiğini gösteriyor. Bir olursak, bir arada olursak üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun kalmayacaktır.” diyen Göğebakan mahalle, gençlik, kadın meclislerinin kurularak sorunların mahalleliyle beraber mücadele verilerek çözüleceğini belirtiyor.

 

“Yeliz Göğebakan’ı destekliyoruz”

Adaylık ilanının ardından mahallenin merkezi yerleri ile ara sokaklara afiş ve pankartlar asılırken, Göğebakan’a destek verenler üzerinde “Yeliz Göğebakan’ı destekliyoruz” yazılı önlüklerle mahallede broşür dağıtımı yapıp, insanlarla sohbet ediyorlar.

Ayrıca muhtar adayı Yeliz Göğebakan’ın da katılımıyla mahalle içerisindeki binalarda evler teker teker gezilerek destek ziyaretleri yapılıyor.

 

Göğebakan’ın çalışmalarına tahammülsüzlük!

Son süreçte yoğun bir şekilde yapılan afiş ve pankartlar kimliği belirsiz kişiler tarafından indirilmeye başlandı. Göğebakan’ı destekleyenler afiş ve pankartları indirenlerin, Göğebakan’ın alternatif söylemlerinden rahatsız olanlar olduğunu düşünüyor.

Göğebakan’ın önümüzdeki günlerde afiş, pankart gibi görünür olma ve ev gezmeleri gibi doğrudan kitleyle buluşma çalışmaları yoğunlaşacak. 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu