GüncelManşet

Yeni Akit’ten Partizan düşmanlığı

H. Merkezi: Bugün Ankara’da gerçekleştirilen “Yoksulluğa, Yolsuzluğa, Zulme Karşı Özgürlük Barış Demokrasi Emek ve Adalet Mitingi”ne dair dün (10 Ocak) sitesinde bir haber hazırlayan Yeni Akit gazetesi “Eylemde Partizan tehlikesi” ifadesini kullandı.

Bugün (11 Ocak) on binlerce işçi-emekçinin katıldığı ve coşkuyla gerçekleşen “Yoksulluğa, Yolsuzluğa, Zulme Karşı Özgürlük Barış Demokrasi Emek ve Adalet Mitingi” ile ilgili AKP’nin kuduz kalemi Yeni Akit, internet sitesinde dün (10 Ocak) “11 Ocak’a dikkat!” isimli bir haber yayınladı.

 

“Asıl çete Akit’in kendisidir”

Her fırsatta AK Parti hükümetinin gitmesini isteyenler, yolsuzluk operasyonu sonrası ortaya çıkan durumu provoke etmeye devam ediyorlar” diyerek yapılan mitingi “provokasyon” olarak ifade eden Yeni Akit, mitingi düzenleyen TTB, TMMOB, DİSK ve KESK’e “çete” dedi.

Emek örgütlerinin ismini ve sayısını bile doğru düzgün bilmeyen Yeni Akit gazetesi, yaptığı haberde gazeteciliğin en önemli ilkesi 5N1K’yı bile unutarak “5’li çete işbaşında! Gezi kalkışmasında istediklerini alamayan sendikalar ve kimi sivil toplum kuruluşları 11 Ocak tarihinde yeni bir kalkışmaya imza atmaya çalışıyorlar. TOBB, TİSK, TESK, DİSK ve Türk-İş tarafından düzenlenecek eyleme TTB, TMMOB,CHP, SDP, İşçi Partisi, Emek Partisi, TGB, Kollektifler gibi grupların da destek vereceği öğrenildi” diye bütün kurumların ismini bile birbirine karıştırdı.

Emek örgütlerine “çete” diyen Yeni Akit’in kendisinin, devlet isimli esas halk düşmanı çetenin bir üyesi olduğu açıktır.

 

“Partizan korkunuzu büyüteceğiz”

Daha sonra “Eylemde Partizan tehlikesi” diyerek haberine devam eden Yeni Akit, “Partizan adlı grup da eylemde hazır bulunacaklarını açıkladı” dedi ve Partizan’ın yaptığı açıklama ile hükümeti tehdit ettiğini ve mitingde herkesi düzeni yıkmaya davet ettiğini belirtti.

Bu haberi ile Yeni Akit, bir kez daha egemenlerin işçi-emekçilerin sokağa dökülmesinden ve devrimci örgütlerin halkın taleplerini sahiplenerek alanlara çıkmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirmiş oldu.

Yeni Akit’in zehirli kaleminden akan bu gerçeği; Partizan başta olmak üzere halkla bütünleşen ve halkın taleplerini sahiplenen devrimci, demokrat ve yurtsever kesimlerin ortak mücadelesi büyüterek egemenlere korkulu rüyalar gördürmeye devam edecektir.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu