Gençlik

“Yerel seçimler için sokaktayız”

İzmir Yeni Demokrat Gençlik olarak “Yerel yönetimlerde gençliğin sözü var” başlıklı kampanyamız eksininde divan toplantısı sonrası alanda bir toplantı gerçekleştirdik. Bu toplantıda alanımızda yerel seçim çalışmalarını nasıl ele alacağımızı neler yapabileceğimizi, tartıştık.

Bu tartışmalardan sonra 7 Şubat, 14 ve 21 Şubat tarihlerinde Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde yerel seçimler için stantlar açtık. Afişlerle süslediğimiz standımızda, ajitasyon çekerek dergi ve YDG bildirilerimizin dağıtımını yaptık. Ortalama 3 saat süren standımızda, yolsuzluğa, kentsel dönüşüme,  sansüre karşı gençliğin yerel yönetiminde sözü var diyerek gençliğe mücadele çağrısı yaptık.

Çalışma boyunca olumlu tepkilerle karşılaştık. Standımıza gelen liseli ve üniversiteli gençlerle tartışma imkânımız oldu. Çekilen ajitasyonlar kitlenin daha çok ilgisini çekerek standımıza yönlendirdi. Olumlu tepkilerle birlikte olumsuzluklarla da karşılaştık. Standa tepki gösteren ve provoke etmek isteyen MHP’li faşistler oldu. Bizim ise buna tepkimiz, örgütlü duruşumuz oldu. Faşistler andımız ve İstiklal marşını okuyarak olay yerinden ayrılırken biz de İzmir YDG olarak tepkimiz, “Biz İbrahimlerden, Mahirlerden, Denizlerden geliyoruz, emperyalizme, şovenizme, milliyetçiliğe, faşizme karşı YDG’de örgütleniyoruz” oldu. Yine ajitasyonlarla gençliği örgütlenmeye çağrı yaparak standımızı sonlandırdık.

Liseli ve üniversitelilerle yaptığımız tartışma sonucunda, gençliğin yerel yönetimlerde sözünün olmadığını, taleplerini dile getiremediklerini,  kısacası gençliğin yok sayıldığını bir kez daha gördük. Bu çalışmayla da gördük ki YDG’nin başlattığı kampanya bizi bir adım daha ileri götürüyor.

 

(İzmir’den liseli bir YDG’li)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu