Gençlik

Yerel Yönetimlerde Gençliğin Sözü Var!

İzmir YDG: İzmir Yeni Demokrat Gençlik olarak “Yerel yönetimlerde gençliğin sözü var” başlıklı kampanyamız ekseninde divan toplantısı sonrası alanda bir toplantı gerçekleştirdik. Bu toplantıda alanımızda yerel seçim çalışmalarını nasıl ele alacağımızı neler yapabileceğimizi, tartıştık.

Bu tartışmalardan sonra, 7 Şubat, 14 ve 21 Şubat tarihlerinde Kıbrıs Şehitleri Caddesinde yerel seçimler için stantlar açtık. Afişlerle süslediğimiz standımızda, ajitasyon çekerek dergi ve YDG bildirilerimizin dağıtımını yaptık. Ortalama 3 saat süren standımızda, yolsuzluğa, kentsel dönüşüme, sansüre karşı gençliğin yerel yönetiminde sözü var diyerek gençliğe mücadele çağrısı yaptık. Çalışma boyunca olumlu tepkilerle karşılaştık. Standımıza gelen liseli ve üniversiteli gençlerle tartışma imkânımız oldu. Çekilen ajitasyonlar kitlenin daha çok ilgisini çekerek standımıza yönlendirdi. Olumlu tepkilerle birlikte olumsuzluklarla da karşılaştık.

Standa tepki gösteren ve provoke etmek isteyen MHP’li faşistler oldu. Bizim ise buna tepkimiz, örgütlü duruşumuz oldu. Faşistler andımız ve İstiklal marşını okuyarak olay yerinden ayrılırken bizde İzmir YDG olarak, “biz İbrahimlerden, Mahirlerden, Denizlerden geliyoruz, emperyalizme, şovenizme, milliyetçiliğe, faşizme karşı YDG’de örgütleniyoruz” içerikli ajitasyonlarla cevap verdik. Yine ajitasyonlarla gençliği örgütlenmeye çağrı yaparak standımızı sonlandırdık.
Liseli ve üniversiteli öğrencilerle yaptığımız tartışma sonucunda, sistemi, gençliğin yerel yönetimlerde sözünü katmadığını, taleplerini dinlemediğini, kısacası gençliği yok saydığını bir kez daha gördük. Bu çalışmayla da gördük ki YDG’nin başlattığı kampanya bizi bir adım daha ileri götürüyor.

(İzmir’den Liseli bir YDG’li)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu