GüncelManşet

İyi ki doğdun Berkin

İstanbul: Gezi İsyanı’nın belki de unutulmayacak en küçük militanıdır Berkin. Ölüm ile yaşam arasındaki çizgide isyanın direngenliğini 204 gündür sürdürüyor. Uyuyan bir toplumun uyanması için uykuya yatan Berkin 5 Ocak günü 15 yaşına girdi. Yaşamına sığdırdığı en güzel günleri yüzlerce kişinin sloganıyla karşıladı Berkin.

5 Ocak günü Berkin Elvan’ın yoğun bakımda kaldığı Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bir araya gelen yüzlerce kişi Berkin’in doğum gününü kutlayarak bir kez daha “Uyan Berkin biz uyanıyoruz artık” diye haykırdı.

Partizan da “Berkin Elvan Onurumuzdur” yazılı pankart açarak eyleme katıldı. Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil girişinde bir araya gelen Partizan kitlesi “Diren Berkin seninleyiz”, “Berkin Elvan Onurumuzdur” sloganlarını atarak doğum gününün yapılacağı hastane girişine kadar yürüyüş gerçekleştirdi. Kitlenin alkışlarıyla karşılanan Partizan kitlesi daha sonra, pankartını hastane demirlerine asarak doğum gününe katıldı.  

Etkinlikte; “Uyan Berkin, iyi ki doğdun güzel yarınlarda büyüyeceksin” vb pankartlar açıldı.  “Sen iyileş ekmeği biz alırız”, “14 yaşında gittin 15’inde dönmedin, tarihe geçtin, dön artık” yazılı dövizler de dikkat çekti. Eylemde ayrıca “İyi ki doğdun Berkin Elvan” yazılı doğum günü pastası, çiçek ve ekmek bırakıldı. Kitlenin alkışlarıyla gerçekleştirilen doğum günü renkli balonların ve dilek fenerlerinin uçurulması ile son buldu.

 

iyi ki dogdun berkin2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu