GüncelManşet

İzmir 18 Mayıs’a çağırıyor!

“Komünist önder İbrahim Kaypakkaya’yı katledilişinin 41.yılında, Amed işkencehanelerinde özgürlüğe meşale olan Dörtler ve Haki Karer’i anıyor ve onları sahipleniyoruz!” şiarıyla İzmir’de bir anma gerçekleştirilecektir.

41 yıl önce Türkiye devrimci hareketine devrimin yolunda ışık olan ve çaktığı kıvılcımın yaktığı ateş bugün tüm kızgınlığıyla devam eden, düşmana karşı öfke, her geçen gün devrime duyulan inancı ve devrime atılan adımı daha da sağlamlaştıran önder yoldaşı anıyoruz.

İbrahim Kaypakkaya 18 Mayıs 1973’de Amed zindanlarında faşist devlet tarafından katledildi ancak bıraktığı düşünceler yolumuza ışık tutmaya devam ediyor.

Kaypakkaya’nın düşünceleri bugün hala güncelliğini korumaktadır çünkü Kaypakkaya yoldaş düşüncelerini oluştururken sürekli olarak toplumsal pratikten beslenmiştir. Kitle hareketlerinden beslenerek ortaya koyduğu ulusal sorun, Kemalizm çözümlemesi ve halk savaşı stratejisiyle Türkiye devriminin yolunu ortaya koymuştur.

“Ser verip sır vermeyen” İbrahim yoldaşı, Diyarbakır zindanlarında direnerek Kürt hareketinin mücadelesine serhıldan olmuş ve o yolda ilerleyen Haki Karer ve dörtler, Ferhat Kuntay, Eşref Aydın, Mahmut Zengin, Necmi Öner bir yürüyüş ve basın açıklamasıyla anılacaktır.

18 Mayıs Pazar günü saat 19.00’da Alsancak İskele toplanılarak, Sevinç Pastanesi önüne yürüyüş yapılacaktır.

Tüm yoldaşları, dostları 18 Mayıs günü yapılacak anmaya katılmaya bekliyoruz.

 

 

İzmir Partizan

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu