GüncelManşet

(Foto) (Yenilendi) İzmir’de gözaltılar için bekleyiş

İzmir: 1 Mayıs mitingi için Basmane ve Sümerbank’ta bir araya gelerek Gündoğdu’ya giden İzmir halkı, İstanbul’da 1 Mayıs’ı Taksim’de kutlamak isteyenlere dönük polis terörünü protesto etmek için Basmane’de bulunan İzmir İl Binası’na yürüyor.

DİSK HDP/HDK bileşenleri gibi pek çok kurum Basmane kolu ile içinde KESK’in yer aldığı Sümerbank kolu olmak üzere iki koldan Gündoğdu’ya doğru yürüyüşe geçti.  Partizan ile YDG’nin da Basmane kolundan yürüyüşe geçti.Gündoğdu’da toplanan binlerce kişi Taksim’deki saldrırıları protesto etmek amaçlı basmane’ye doğru yürüyüşe geçti.

Basmane’ye izin yok!

DİSK ve KESK’in de çağrı yaptığı Basmane’ye doğru yürüyüşe geçen kitlenin önü, Basmane’ye varmadan polis tarafından barikatlarla kesildi. bir süre sonra saldırı yapan polise kitle taşlarla karşılık verdi.Polis burada yakaladığı  onlarca kişi gözaltına aldı. Polis daha sonra helikopter destekli olarak Çankaya, Konak, Kemeraltı civarında kafelerde olan pek çok kişi gözaltına almaya başladı.

Gözaltına alınan 10’u aşkın kişiden isimleri belli olanlar şöyle: KESK’li yöneticiler; Ümit Akıncı, Elif Çuhadar; Halkevi’nden Hakan Yılmaz ve Cemil Sarı…

 

5 YDG ve 1 Özgür Gelecek okuru gözaltında!

İzmir’de polis kafelerden pek çok gözaltı yapılırken, 5 YDG okuru, bir Özgür Gelecek okuru Kemeraltında gözaltına alındı.

polis adeta “cadı avı” başlatarak eylemden sonra pek çok kişi kafelerden, yolda yürürken gözaltına alındı.

Gözaltına alının YDG okurlarının öğrenilen isimleri şöyle, Sinem Özkan, Tugay Yılmaz,  Denizcan Yanmaz ve soyisimleri Veysel, Güven ayrıca Kaan isimli bir Özgür Gelecek okuru  Kemeraltı’nda gözaltına alındı.

Toplan gözaltı sayısını 30’dan fazla olduğu belirtildi. Gözaltılar için Konak’taki Güvenlik Şube önündeki bekleyiş sürüyor.

 

[widgetkit id=613]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu