Güncel

İzmir HDP konser etkinliğinde buluşuyor

İzmir: “Umudu Büyütüyoruz” diyen HDP, İzmir halkı ile buluşmaya hazırlandığını belirterek, herkesi etkinliğe katılma çağrısı yaptı.  

Seçim çalışmaları kapsamında ”Kentimizi de Kendimizi de Biz Yöneteceğiz’” şiarıyla etkinlik yapacağını duyuran HDP, yaklaşan yerel seçimler öncesi İzmir’de büyük bir konser düzenliyor.

“Umudu Büyütüyoruz” çağrısıyla yapılacak olan konserde İlkay Akkaya, Rojda, Adil Berti ve yerel gruplar sahne alacağı dile getirildi.

 Etkinlikte HDP İzmir Büyükşehir Eş Başkan Adayları Osman Özçelik ve Pınar Türk de birer konuşma yapacağı belirtildi.

Konser 22 Şubat Cumartesi günü saat 12.30 de Karşıyaka Spor Salonu’nda yapılacak.

“HDP gerçek bir alternatiftir”

HDP İzmir İl Eş Başkanı Cavit Uğur “Şenliğimiz umudun şenliğidir. Ülkemizin içinden geçtiği şu dönemde HDP bütün ezilenler için bir kurtuluş kapısını aralamıştır. İzmir’de ve bütün ilçelerimizde adaylarımızla büyük faaliyet örmekteyiz” şeklinde bütün İzmirlileri şenliklerine davet etti.

Uğur, halklarımızın bütün tepkileri HDP’nin gerçek bir alternatif olduğunu teyit ettiğini, yolsuzlukların ayyuka çıktığını, ırkçı tekçi siyasetin iflas ettiğini, AKP’nin iktidar bloğu dağılırken, bunun yerine kurulacak seçeneğin ne olduğunu en az AKP’nin düşüşü kadar önemli olduğunu dile getirdi.

Bu seçim her ne kadar yerel seçimde olsa ülkenin genel siyasi atmosferi içerisinde sürecektir. İzmir ve bütün şehirler için yağmacılardan, rüşvetçilerden, rantçılardan kurtulmak için bir fırsat var HDP emekçiler için bu imkânın adıdır” diyen Uğur, herkesi etkinliğe davet etti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu