Güncel

İzmir’de 1 Mayıs çalışmaları devam ediyor

İzmir: 1 Mayıs yaklaşırken bizler de İzmir’de çalışmalarımıza devam ediyoruz.

1 Mayıs’a dair ilk yaptığımız toplantıda aldığımız her hafta toplantı kararımıza uyarak bu hafta da “çalışmalarımıza ne durumda” başlıklı bir toplantıyla haftayı planladık.

Bu plan çerçevesinde Ege Üniversitesinde yapılacak çalışmaların yanı sıra merkezi yerlere afişleme yapıldı. Üniversite’de ise bildiri dağıtımı, afişleme ve stant çalışmaları sürüyor.

Aynı zamanda İzmir Fuar Kapısı önünde stand açarak bildiri dağıtımı yapıldı. Gazete, dergi gibi yayınları kitleye ulaştırırken, bildiri dağıtımı ile “1 Mayıs’ta alanlara” çağrısı yapıldı.

25 Nisan’da Narlıdere’yiz!

Yaptığımız planlamalardan biri de Narlıdere’deki çalışmalarımıza dair oldu.

Sabah saatlerinde Narlıdere’de merkezi bir yere stant açarak, çıkan yayınları kitleye ulaştırmak ve bildirilerimiz aracılığıyla kitleyi 1 Mayıs’ta alanlara çağırmak olacak.

O gün akşam geç saatlere kadar çalışmalarımıza devam ederek, 27 Nisan’da mahallede yapacağımız film gösterimine çağrılar yapılacak. Aynı gün gazete ve bildiri dağıtımı yapılacak, 15.00’da Ege Güneşi’nin Kentsel Dönüşüm konulu paneline katılım sağlandıktan sonra akşam etkinlik için, Çatalkaya mahallesi meydanında bir araya gelinecek.

Partizan kitlesi Basmane’den yürüyecek!

En son yaptığımız toplantıda bu yıl Basmane’den yürüme kararı alındı.

Yıllardır bir gelenek gibi 1 Mayıs’larda Sümerbank önünden alana yaptığımız yürüyüşümüzün güzergâhını değiştirerek Basmane’den yürüme kararı aldık.

Sümerbank güzergâhının çok uzun olması ve alana çok geç varılması, HDK bileşeni olmamızdan doğru, HDK kortejinde olmanın daha olumlu olması gibi bir dizi nedenden kaynaklı bu yıl Basmane’den yürüme kararı alındı.

Bu güzergâhın yıllardır alışkanlık olarak Sümerbank’a gelen kitlemizi etkileme kaygımızı sosyal medya üzerinden yapacağımız duyurularla giderileceğini düşünüyoruz. Buradan, okurlarımıza toplanma ve yürüyüş güzergâhını Basmane olarak değiştinin duyurusunu yaygınlaşrılması çağrısı yapıyoruz.

YDG 26 Nisan’da 1 Mayıs pikniğinde!

YDG Menemen’de yaptığı pikniğin ardından cumartesi günü 1 Mayıs’a dair tartışma yürütmek için düzenleyeceği piknikte buluşacak.

İzmir Partizan okurları

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu