GüncelManşet

(foto) İzmir’de 1 Mayıs pikniği

İzmir: Partizan, Yeni Demokrat Gençlik ve Yeni Demokrat Kadın İzmir’de bir piknik düzenledi.
İnciraltı Kent Ormanı’nda düzenlenen piknik 1 Mayıs öncesi bir buluşma pikniği olarak tasarlanırken alana “ATİK ve Yeni Kadın yalnız değildir!” pankartı asıldı..
Pikniğe HDP İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayları Pınar Aydınlar, Melike Arı, Bayram Ercan ve Ayşe Erkek de katıldı.
Piknikte Milletvekili Adayları geldiği zaman politik bir sohbet ortamı oluştu. Öncelikle 1 Mayıs’ın tarihinden, öneminden ve bu dayanışma gününün mücadele ile büyütülmesinden bahsedildi. Pikniğin yapılış amacı da açıklanırken 1 Mayıs gününde alanlara coşku içerisinde çıkılması konuşuldu. Pınar aydınlar da 1 Mayıs’ın öneminden ve Avrupa’da ATİK ve Yeni Kadın’a düzenlenen operasyonlardan bahsederek dayanışmanın öneminden ve alanlarda bunun için kampanya çalışmaları yürütülmesi gerektiğinden söz etti.
Sonrasında ise yaklaşan seçimler hakkında sohbet edildi. Partizan’ın seçimlerdeki tavrından ve HDP’yi desteklemesi ve bu süreçte faaliyetlerin alanlarında nasıl örgütlülük yaratılacağı konuşuldu. Devrimci-demokrat cepheyi güçlendirmek, egemenlerin krizini derinleştirmek, geniş kitlelere açılarak örgütlülüğü büyütmekten vb. bahsedildi.
Daha sonrasında HDP İzmir Milletvekili Adayları kısaca kendilerinden ve amaçlarından bahsettiler. Özellikle kadınların ve gençlerin bu süreçte daha aktif bir şekilde yer alması gerektiğini vurguladılar. Adaylarla soru cevap şeklinde sohbet havasında bir ortam oluşturuldu.
Pikniğe katılan Narlıdere Alevi Bektaşi Derneği Başkanı Mustafa Aslan’da kısa bir konuşma yaptı. Aslan, bu süreç içerisinde AKP’ye karşı birlik olunması gerektiğini vurguladı. Yapılan pikniğe de değinen Aslan, her zaman devrimcilere yardımda ve destekte bulunacaklarını belirtti.
Sohbet ortamından sonra Pınar Aydınlar bağlama çalmaya başladı. O coşkuyla beraber halaylar çekildi, türküler söylendi, marşlar okundu.
Sonrasında vekil adayları ile beraber yemekler yenirken sohbetler de edildi.
Milletvekili Adayları başka bir programları da olduğu için piknik alanından ayrıldılar.
Oyunlar oynandıktan sonra son kez toplanılarak önümüzdeki süreç konuşuldu. 1 Mayıs’a az bir zaman kalması nedeniyle çalışmalara hız verilmesinden bahsedildi. Aynı zamanda komisyonlar da tartışılırken 1 Mayıs’a kadar her gün belirli bir program çerçevesinde afiş, bildiri, stand vb. çalışmalara hız verilmesi konuşularak piknik etkinliği sonlandırıldı.

 

 

[widgetkit id=1142]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu