Güncel

İzmir’de HDP’e faşist saldırılar polis kontrolünde!

 

İzmir: HDP Urla’daki faşist saldırıyı protesto etti. HDP saldırının polis kontrolünde olduğunu belirterek, saldırılara tepki gösterdi. 

 İzmir’in Urla ilçe’sinde Seçim çalışmaları kapsamında Urla seçim bürosu açılışında dün (23 Şubat) HDP’liler faşistler saldırıya uğramış birçok  HDP’li yaralanmıştı. 

HPD saldırıyı protesto etmek için, Kıbrıs Şehitleri Caddesinde toplanarak, “Saldırılar bizi yıldıramaz, mücadeleye devam” yazılı pankart açarak saldırıya tepki gösterdi.

Kitle adına açıklama yapan HDP İl Eş Başkanı Cavit Uğur, “Bu tür saldırılara karşı duyarlı olunmasını ve gerekli tedbirlerin alınmasını istedik. Ancak Urla’ya gittiğimiz de daha varmadan saldırı hazırlıklarını öğrendikten sonra emniyet yetkililerini aradık. Bize gerekli tedbirleri aldıklarını söylediler ama ilçeye girer girmez faşist bir saldırıya uğradık. Saldırı sonucu 9 arkadaşımız yaralandı” şeklinde konuşarak saldırının polis kontrolünde yapıldığına işaret etti.

Daha sonra söz alan HDP İzmir Büyükşehir Eş Başkan Adayı Osman Özçelik, saldırılarda tek sorumlunun polis ve faşistlerin olduğunu dile getirdi.

Açıklamadan sonra HDP’liler daha sonra buradan İl binalarına kadar sloganlarla yürüyerek açıklamalarını bitirdiler.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu