Güncel

İzmir’de HDP’lilere Saldırı!

H.Merkezi: İzmir’in Dikili İlçesi’nde eş başkan adaylarının tanıtımı için basın açıklaması yapan HDP’lilere faşist bir grup saldırdı. Saldırıda HDP Dikili Belediye Meclis adayı Mehmet Aktan ise yaralandı.

HDP Dikili Belediye eş başkan adaylarının tanıtımı için bu gün Dikili’de olan HDP’liler, adaylar Semra uzunok ve İlyas Serindağ’ın da katılımıyla ilçede araç konvoyu gerçekleştirdi. Ardından Atatürk Meydanı’nda basın açıklaması gerçekleştiren HDP’liler, etrafta toplanan yaklaşık yüz kişilik faşist grup tarafından Türk bayrakları ve “şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları ile tacize maruz kaldılar.

Polisin hiçbir müdahalede bulunmadığı faşist grup daha sonra ise HDP2lilere küfürler eşliğinde pet şişe ve taşlar fırlatarak sopalarla saldırdı. Bu sırada HDP Dikili Belediye Meclis adayı Mehmet Aktan başından aldığı darbeler sonucu yaralandı.

Yaşanan faşist saldırı ile ilgili olarak açıklamada bulunan HDP İzmir İl Eşbaşkanı Cavit Uğur ise İzmir Emniyet müdürlüğü Amirlerini aradığını ancak polisin kayıtsız kalarak saldırganları cesaretlendirdiğini belirterek “Bütün bu saldırılar olurken polis izledi. Ayrıca Dikili MHP İlçe Başkanı da oradaydı. Bütün olayları o yönetti. Olay bir MHP-polis organizasyonudur” şeklinde konuştu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu