Güncel

İzmir’de seçim ve 1 Mayıs toplantısı

İzmir: Yaklaşan 1 Mayıs nedeniyle İzmir’de bir araya gelerek bir tartışma yürüttük.

Öncelikle geride bıraktığımız seçimlerin bir değerlendirmesini yapmak için ilk gündemi seçim üzerine aldık.

Hem Türkiye’de genel seçim sonuçlarını değerlendirdik hem de kendi alanımız başta olmak üzerine genel çalışmalarımızın ele alan bir tartışma yürüttük. Organize olamama, plansız çalışma tartımız, kolektif olarak faaliyet yürütmeme sıkıntıları başta olmak üzerine verimli bir seçim çalışması yürütemediğimizin sonucuna vardık.

Aynı zamanda seçim tavrımızın açıklanmasıyla seçim toplantısı almadığımız için derinlikli bir tartışma yürütmemize engel olduğu dile getirildi. Pek çok konuda yönelimimize, tavrımıza dair tartışmaların, toplantıların alınmasının oldukça önemli olduğu vurgulandığı bu tartışma başlığında burada seçim çalışmalarımızın, parçalı olmasının en büyük nedeninin bu olduğu dile getirildi.

Ayrıca politik yönelimlerin çıkmasından önce toplantıların alınmasının, yönelimlerin, politik süreçlerin daha kolektif işleneceğine işaret edilirken, bir konuya dair açıklama öncesi ve sonrası toplantı ve tartışma yürütmekte esas öznenin alanların olduğuna dikkat çekildi.

Bu başlıktaki tartışmada eksiklerimizin tamamlanması ve buradan dersler çıkarılmasının esas olması gerektiğinin altı çizilerek diğer başlık olan 1 Mayıs’a geçildi.

Mayıs ayının hareketli geçeği ve bizlerin buna uygun bir hazırlık ve çalışma yürütmemiz gerektiğinin altı çizilerek var olan atıl durumun Mayıs ayının kabul edemeyeceği dile getirildi.

Daha planlı ve organizeli olmak için 1 Mayıs’a kadar düzenli toplantılar alınmanın önemli olduğu üzerine duruldu. Yoğunlaşacağımız yerlere dair pek çok önerinin konuşulduğu bu başlıkta esasta önümüze bir amaç koyarak ilerlemek gerektiğini tartıştık.

1 Mayıs’ta görselliğe ve teknik pek çok ayrıntıyı bir sonraki toplantıya bırakarak bu gündemi de sonlandırarak toplantıyı bitirildi.

İzmir Partizan

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu