Gençlik

Antakya Liseli YDG: Gençliği Yıldıramayacaksınız!

Ajanlığa soyunan Antakya Milli Eğitim Müdürlüğünün fişleme çalışmaları devam ediyor. Antakya Milli Eğitim Müdürlüğü, Hatay‘da ki liselerde Berkin ELVAN‘ı anmak için sokağa çıkan öğrencileri ve öğretmenleri hedef almaktadır. Eylemlere katılanların tespit edilip bildirilmesini isteyen Antakya Milli Eğitim Müdürlüğü bu kezde 6 Mayıs tarihinde Diren Lise ve Liseli YDG’nin gerçekleştirdiği anma etkinliğine katılan öğrencilerin isim listesini okul idarelerinden istedi.

Okul idareleri ve Milli Eğitim Müdürlüğü arasında kullanılan iletişim adresine gönderilen yazıda, Antakya‘da yerel bir gazetenin basın açıklamasına ilişkin haberini gönderip, fotoğraflarda bulunan öğrencilerin tespit edilip en kısa zamanda bildirilmesi istendi. Bunun yanı sıra yine Antakya‘da bir lise de duvarda bulunan yazı yüzünden LÖB’lü öğrenci idare tarafından hedef gösterilmiş, okul müdürü bu öğrencinin çantasını ve özel eşyalarını arayıp bir takım defter ve kitaplara el koyup sözlü taciz ve ‘bunları emniyete vereceğiz’ vesaire tehditlerle baskı kurup geri adım attırmak istemektedirler.

Biz liseliler, işbirlikçi idarecilere, ailemizi sürekli arayıp taciz eden emniyet müdürlüğüne, öğrencileri geri adım attırmaya çalışan tüm ajan, işbirlikçi devlet kadrolarına sesleniyoruz! BİZİ YILDIRAMAYACAKSINIZ! Biz gezi direnişinde nasıl sokakta en ön saflarda olduysak, 15 yaşında şehit düşen Berkin ELVAN için okullarımızda boykot örgütleyip, öfkemizi haykırdıysak, her zaman zalimlere karşı direniş cephesinde yer alıp bu saldırıları tüm alanlarda teşhir edeceğiz!

Baskı, yıldırma ve fişlemeler Devrimci mücadeleye bağlılığımızı artırmaktadır! Ezilenlerin öfkesinden korkun! 15’inde şehit düşen gençlerimizden korkun! Maden ocaklarında katledilen eli nasırlı işçilerimizden korkun! KORKUN BİZDEN! (Antakya Liseli YDG)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu