Güncel

Gülsuyu’nda Partizan yazılamaları

Gülsuyu- Gülensu: Gülsuyu ve Gülensu Mahallesi Partizan olarak, katil polis tarafından silinen duvar yazılamaları 26 Aralık günü, güncellendi.

Ülkenin gündemi egemenler için günbe gün daha fazla çıkmaza girerken, halkımızın tek kurtuluş yolu isyan ve devrim olmaya devam ediyor.  Dün Roboski’de  Dersim’de, Maraş’ta  Çorum’da Sivas’da Gazi’de Gülsuyu’nda Gezi’de  fabrikalarda, tersanelerde, okullarına giderken, erkek egemen zihniyetiyle kadınları, Kürtleri, Alevileri kendinden olmayanları katleden devlet  bu kez de yolsuzluklarıyla rüşvetleriyle aslında kendi kuruluş kimliğini ortaya koyuyor.

İşte tamda bu noktada sınıf mücadelesi içerisine tüm ezilen, yok sayılan, horlanan, katledilen emekçi halkımızı Partizan saflarına sokağa, eyleme, örgütlenmeye ve isyana çağırıyoruz. Bu duruma karşı inisiyatif koymak devrimci bir görevdir. Gülsuyu mahallesi emekçi halkını ve gençlerini yozlaştırmaya ajanlaştırmaya çalışan devletin, mahallemizin emek kültürünü yok etmeye yönelik saldırılarını boşa çıkarmak için sokağa çağırıyoruz.

Katil polisin Gülsuyu ve Gülensu mahallelerimizin kültürü arasında yer alan duvar yazılamalarını pervasızca saldırarak silmesine karşılık bizlerde ülke gündemiyle alakalı olarak duvar yazılamalarımızı güncelledik. Maltepe Belediyesinin Gülensu Mahallesinde bulunan Kaşkarlı Mahmut iöo üstünde açılışı yapılan parkın ismini “devrim parkı” olarak değiştirdik. Roboski katliamının ikinci yılı olmasından dolayı da katliamda şehit düşenleri “Roboskiyi unutursam yüreğim kurusun”, “Roboski’de katleden devlettir”  yazılamaları yaparak bir kez daha andık.

Gülsuyu Partizan

[widgetkit id=437]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu