Güncel

Hasta tutsaklar için Adalet Bakanlığı’na yürünecek

 

Ankara: Geçtiğimiz haftalarda birçok ilerici, insan hakları kurumunun ve sendikanın bir araya gelmesiyle oluşturulan “Hasta Mahpuslara Özgürlük İnisiyatifi”nin çalışmaları devam ediyor. İnisiyatif 202 ağır hasta tutsağın durumuna dikkat çekmek ve hasta tutsaklar sorununu gündemleştirmek için 26 Mart’ta Adalet Bakanlığı’na yürüyecek.

 

Adalet Bakanlığı’na yürünecek

TC hapishanelerinde önemli bir kısmı siyasi olan 202 ağır hasta tutsak bulunuyor. Yine bunun iki katı kadar da durumu her geçen gün daha kötüye giden tutsak var. Siyasi tutsaklara daha özel bir muamele olsa da adli tutsakların da tedavileri engellenmekte, keyfi uygulamalara maruz bırakılmakta ve hukuksuz bir şekilde serbest bırakılmamaktadır.

Hasta tutsaklar sorununu gündemleştirmek için kurulan Hasta Mahpuslara Özgürlük İnisiyatifi’nin de çalışmaları devam ediyor. Aralarında Partizan’ın da olduğu birçok kurumun yan yana gelerek oluşturduğu İnisiyatif geçtiğimiz haftalarda yürüyüşler gerçekleştirdi. Bu hafta ise sorunun muhatabı olan Adalet Bakanlığı’na yürünecek.

Yapılacak eylemle ilgili devrimci, demokratik kurumlar ve sendikalara çağrılar yapılırken; Yüksel ve Sakarya Caddelerinde ozalitler yapıldı.

 

Eylemin programı şöyle;

Toplanma: YKM önü (Güvenpark yanı)

Tarih: 26 Mart Çarşamba

Saat: 12.30

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu