Güncel

Katledilişinin 10. yılında Önder Babat anıldı

İstanbul: 2004 yılında İmam Adnan Sokak girişinde vurularak katledilen Devrimci Hareket Dergisi çalışanı Önder Babat, katledilişinin 10. yılında dostları ve yoldaşları tarafından vurulduğu yerde anıldı.

Anma için İmam Adnan Sokak girişinde toplana kitle “Önder Babat ölümsüzdür, katil devlet hesap verecek” pankartı açarak  “Gezi’de düşene dövüşene bin selam”, “Önder Babat ölümsüzdür”, “Faşizme ölüm tek yol devrim” sloganları attılar.

Yapılan açılış konuşmasında Önder Babat’ın katledilişinin 10. yılında katillerin hala iş başında olduğu vurgulanarak yolsuzluklarına ve katliamlarına devam ettikleri ifade edildi.

Daha sonra ise basın açıklamasını Devrimci Hareket Dergisi Müdürü Eray Saygın okudu. Saygın,  devletin emperyalizme karşı olan tüm sesleri susturmak istediği, sisteme biat etmeyen ve teslimiyeti reddeden tüm halk güçlerine bir gözdağı vermek için Önder Babat’ın katledildiğini belirtti.

Önder Babat Gezi’de sokaklara taşan iradenin, ‘ya hep beraber ya hiç birimiz’ felsefesiyle hareket eden milyonların eyleminde, bilincinde yaşıyor. Önder Babat Mehmet Ayvalıtaştır, Abdullah Cömerttir, Ali İsmail Korkmazdır, Ethem Sarısülüktür, Medeni Yıldırımdır” diyerek konuşmasını sonlandıran Saygın’ın ardından ise Önder Babat’ın katledildiği yere karanfiller bırakıldı.

Koca Mustafa Paşa Dayanışması adına da bir kişinin konuştuğu anmaya ESP, Kaldıraç, HDK, BDP, EÖC, ÖDP ve EHP de destek verdi.

Anmada Grup Adalılar da Önder Babat için yazılan bir çarşı ve Çav Bela marşını okudu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu