Güncel

Maltepe’de Newroz kutlandı!

Kartal: Mazlum Doğan’la özdeşleşen Newroz yıllardır alanlarda isyanı büyüterek kutlanmaya devam etmektedir.  Geçmişten günümüze ne var ki direniş, gün geçtikçe büyümüş, Türkiye Kürdistanı’nın dört bir yanına yayılmıştır. T.Kürdüstanı’nın dört bir yanına yayılan bu direniş bu yılda yüz binlerin katılımı ile Amed’de Newroz ateşi yakılarak kutlandı.  Dün öğlen saatlerinde yakılan Newroz ateşi akşam ise İstanbul’un birçok yerinde yakıldı. Bu yerlerden biride Maltepe’ye bağlı Başıbüyük Mahallesi oldu.

Gülsuyu Partizan’da flamaları ile katıldığı etkinlik Newroz ateşinin yakılması ile başladı. Newroz ateşinin yakılmasını ardından kitle sloganlar eşliğinde halaya durdu. Newroz boyunca halay çeken kitlenin coşkusu görülmeye değerdi.

Kutlama’da ayrıca Abdullah Öcalan’ın gönderdiği mektuptan alıntılar yapıldı. Ayrıca Newroz kutlamasına Maltepe İlçe Örgütü Belediye Eşbaşkan adayı Zabit Vurdu’da katılarak bir konuşma gerçekleştirdi. Vurdu konuşmasında Newroz’un ezilen Kürt halkının isyanı olduğunu belirterek “Ezilenlerin sesi olarak,  Newroz’un gücü ve hepimizin birlikteliği ile seçimlerde gücümüzü gösterelim” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu